10 mei, Utrecht: landelijke woondemonstratie “Huur omlaag!”

Op 10 mei organiseert de landelijke woonbeweging in Utrecht een demonstratie onder het motto “Huur omlaag!”. De woonbeweging, een coalitie van huurdersorganisaties, bewonersgroepen en activisten, komt in actie voor lagere huren. “Wij zijn de jaarlijkse huurverhogingen spuugzat! Na de ongekende huurstijgingenverhogingen van vorig jaar kunnen we dit jaar wéér forse verhogingen verwachten. Voor alle huurders dreigt een enorme huurexplosie”, zo begint de oproep voor de demonstratie.
De oproeptekst vervolgt met: “Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe. De overheid zou moeten investeren in democratische volkshuisvesting. Maar overal, van minister Mona Keijzer tot de lokale politiek, staat het belang van huisbazen voorop. Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!
Zaterdag 10 mei
Vanaf 14:00 uur
Domplein, Utrecht
De overheid doet niets, daarom organiseren wij huurders om zelf in actie te komen. Gezamenlijk kunnen wij actie ondernemen voor lagere huren en tegen de wooncrisis. Samen strijden we voor huurverlaging, woonzekerheid, zeggenschap en volkshuisvesting, tegen dakloosheid, slecht onderhoud en malafide huisbazen.
Wij gaan niet meer bedelen bij de overheid, wij organiseren huurders om zelf in actie te komen en een front te vormen voor lagere huren en een einde aan de wooncrisis. Toon je solidariteit. Kom ook op 10 mei om 14:00 uur naar het Domplein in Utrecht. Huizen voor mensen, niet voor winst! Voor meer informatie volg: @woonprotestutrecht en woonprotestutrecht.nl”
Harry Westerink