22 maart, Baarn: protestactie tegen de neo-nazi’s van de NVU

Op 22 maart willen de neo-nazi’s van de Nederlandse Volks Unie (NVU) gaan demonstreren in Baarn. Een coalitie van diverse organisaties (AFA Utrecht, Internationale Socialisten, Platform Stop Racisme en Fascisme, ROOD Socialistische Jongeren en de Vrije Bond) organiseert een tegendemonstratie, onder het motto “Stop fascisten, laat ze niet lopen”. Groepen die de tegenactie willen ondersteunen, kunnen daartoe een oproep ondertekenen. Dat heeft Doorbraak inmiddels gedaan.

Uit de oproeptekst: “Op 22 maart wil de Nederlandse Volks Unie (NVU) demonstreren in Baarn onder de leus ‘Stop de omvolkers, grenzen dicht en trouw aan rood-wit-blauw’. Hierbij willen zij ook door het centrum marcheren. De NVU is naar eigen zeggen een volksnationalistische partij. Leden noemen zichzelf nationaal-socialisten en maken er geen geheim van het gedachtegoed van Adolf Hitler aan te hangen. Voorman Constant Kusters gelooft dat een multiculturele samenleving niet bestaat en iedereen ‘in eigen vak’ moet blijven, vak Nederland is volgens hem alleen bedoeld voor witte Nederlanders. De rest moet ‘remigreren’ of desnoods worden gedeporteerd. Wij vinden deze ideeën absoluut verwerpelijk.

Zaterdag 22 maart
Vanaf 14:00 uur
Stationsplein, Baarn

Deze haatdragende ideeën simpelweg negeren werkt helaas niet: de NVU en soortgelijk zullen doorgaan met hun agenda tot ze hun doel bereiken. Kabinet-Schoof(-Wilders) versterkt dergelijke retoriek vanuit politiek Den Haag. De NVU is hierdoor zelfverzekerder dan ooit om hun haat op straat te verkondigen.

Wat wel werkt, is een keihard tegengeluid vanuit de samenleving. Zo hielden grote demonstraties in Duitsland meerdere keren AfD-evenementen tegen. Wij organiseren daarom een protest tegen de NVU-demonstratie, waarmee we met zoveel mogelijk mensen uit Baarn en de rest van het land duidelijk maken dat racisme, vreemdelingenhaat en fascistisch gedachtegoed niet welkom zijn.

Doe met ons mee en kom op 22 maart om 14.00 uur naar het Stationsplein in Baarn om duidelijk te maken: tot hier en niet verder! Het moment om je uit te spreken tegen extreem-rechts en opkomend fascisme is NU.”

Harry Westerink